Szukaj
  • beataszarszewska

Homo homini lupus (est) … ???

Aktualizacja: 2 kwi 2020

Doświadczenie życiowo-zawodowe, jakie zdobyłam od chwili wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego tj. 13 marca br. jest dla mnie nieprzecenione. Niestety po 19 dniach nachodzi mnie smutna refleksja, że nadszedł trudny czas, który jest też dla Nas wszystkich ogromnym testem człowieczeństwa.


Codziennie zwracają się do mnie przedsiębiorcy z prośbą o pomoc i poradę, jakie rozwiązania wybrać jako najlepsze w dobie szerzącego się kryzysu. W bardzo trudnych rozmowach z moimi Klientami staram się przedstawić wszelkie możliwości jakie oferują mu przepisy prawa, lecz ponad wszystko polecam otwarty dialog zarówno z partnerem biznesowym, jak i pracownikiem.


Podkreślam za każdym razem, że musimy zrozumieć siebie wzajemnie, być otwartym na potrzeby i problemy innych. Strony umów obrotu gospodarczego powinny być teraz gotowe na rozwiązania, które kiedyś wydawały się niemożliwe, to nie jest czas na literalne wykładanie przepisów i upieranie się na swoim oraz dążenie do maksymalizacji zysków. Z przykrością patrzę na próby wykorzystania silniejszej pozycji przez jedną ze stron w wielu kontraktach, próby uzyskania wsparcia finansowej bez przedstawiania rzetelnych informacji, czy nadużywanie powoływania się na mityczną vis maior (siłę wyższą).

Najwyższy czas, aby zrozumieć, że jesteśmy systemem naczyń połączonych, a to oznacza, że nasze przetrwanie zależy od innych!


Jeśli nie jesteś w stanie porozumieć się ze swoim kontrahentem, pracownikiem, wynajmującym, zleceniodawcą skorzystaj z mediacji, która jest doskonałą alternatywą dla postępowań sądowych, zarówno z uwagi na niższe koszty jak i szybkość.


Mając na uwadze aktualną sytuację moja Kancelaria oraz Kancelaria Radcy Prawnego Justyny Cieplińskiej oferuje możliwość poprowadzenia mediacji w formie wideokonferencji online, co gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.


O tym czym jest Mediacja pisze na swoim blogu Pani Mediator Justyna Cieplińska – zachęcam do lektury.


http://kancelaria-cieplinska.pl/2020/04/01/o-mediacji-slow-kilka/?fbclid=IwAR0D5a-7ViJsn6vYt8O9iNocRXPTxRZiD-U0DVYs6iilF87wsfbqFt1bx80


A jeśli pomimo zapoznania się z tą informacją nadal masz pytania lub wątpliwości zachęcam do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

73 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

730 079 914

  • Czarny LinkedIn Icon
  • Czarny Twitter Ikona
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now